Społeczna Szkoła Muzyczna

Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz

Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu

 

Zespół Wokalny RONDO dzięki wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Uzdolnionych Artystycznie  “NONA” wziął udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Ars Liturgica w Gnieźnie oraz w Międzynarodowym Konkursie Chórów CANTU GANDEAMUS w Białymstoku.

Efektem wyjazdu są:

rondo 10001 rondo 10002

rondo0003 rondo0002 rondo0001

 

 

 

 

Działalność Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz wspierana przez TPDUA NONA w roku szkolnym 2017/2018.

  1. Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły muzycznej.

Jak co roku, w październiku uczniowie przyjęcie do I klasy obchodzą uroczystość pasowania na ucznia szkoły muzycznej. Przy licznie zgromadzonej publiczności w auli szkoły najmłodsi składają uroczyste ślubowanie, a także uczestniczą w swoim pierwszym koncercie. Po uroczystości dla dzieci zorganizowany jest owocowy poczęstunek. Fundatorem pamiątkowych dyplomów pasowania i poczęstunku jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Uzdolnionych Artystycznie NONA.

  1. Koncert kolędowy w Oratorium Marianum.

Tradycją Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz stały się uroczyste koncerty z okazji Bożego Narodzenia. W tym roku koncert odbył się 12 grudnia w Sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. W koncercie wzięły udział Chór Con Brio, Zespół Wokalny RONDO, orkiestra, zespół smyczkowy, zespoły kameralne i soliści. Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu uczniów splotły się z bożonarodzeniową poezją recytowaną przez pedagogów Szkoły. Koncert miał rzadko spotykaną świąteczną atmosferę. Jak co roku życzeniom towarzyszyło wielkie wzruszenie.

  1. XIV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Grażyny Bacewicz

W kwietniu Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz organizowała XIV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Grażyny Bacewicz. Już od ponad 25 lat gościmy młodych skrzypków, ich pedagogów i rodziców z całej Polski.

W tym roku Konkurs znalazł się w kalendarium konkursów rekomendowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co doskonale świadczy o jego poziomie, a organizatorów napawa dumą.

Od pierwszych edycji konkursu  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Uzdolnionych Artystycznie NONA miało swój znaczący wkład jako sponsor nagrody Grand Prix – skrzypiec lutniczych. Tak też było w tym roku – skrzypce z pracowni p. Krzysztofa Węgrzyna zdobył wrocławianin, Bartosz Olszewski uczeń p. Anety Olszewskiej z OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Zdobywcy I miejsc otrzymali oprócz nagród finansowych ufundowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego także medale konkursu autorstwa prof. Jacka Dworskiego, których fundatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Uzdolnionych Artystycznie NONA. Laureaci konkursu otrzymali ponadto nagrody pieniężne Prezydenta Wrocławia oraz nuty (ufundowane przez Biuro Podróży Promotion Club) i płyty podarowane przez przewodniczącego Jury pana dr Jakuba Jakowicza.

DSC_8307koncert bacewicz

  1. Wycieczka absolwentów do Włoch.
  2. Wyjazdy na konkursy uczniów szkoły.
  3. Festiwal Śpiewającego Przedszkolaka.
  4. Wiosenne Prezentacje Młodych Altowiolistów i Kontrabasistów.

31577844_1979838372028890_903762128119267328_n